Ciekawostki

Co to jest drewno twardzielowe?

W drzewie sosnowym kilka dni po ścięciu można wyróżnić na obwodzie:

  • część środkową o ciemnym zabarwieniu tzw. TWARDZIEL
  • część zewnętrzną o jasnym zabarwieniu tzw. BIEL

więcej...

 
Jak powstała Fabryka Okien i Drzwi "Ronkowski" S.A.

Jak powstała Fabryka Okien i Drzwi "Ronkowski" S.A.

Życie jest pomysłodawcą, a stolarka zawsze mnie interesowała. Pracowałem w spółdzielni meblowej. W latach 80-tych w firmie zaczęły zachodzić zmiany, z których wywnioskowałem, że zabraknie tam dla mnie miejsca.

więcej...

 
Czy wszystkie wyroby produkowane są z drewna ?

Czy wszystkie wyroby produkowane są z drewna ?

Rynek się zmienia i klienci wracają do okien i drzwi produkowanych z drewna wg najnowszych technologii. Przekonują się o wyższości produktów z drewna. Trudność wynika z faktu, że okna drewniane lat powojennych były robione mało starannie, ze słabo przygotowanego surowca co skutkowało tym, że w czasie eksploatacji były udręką, a po 10 – 15 latach nadawały się tylko do wyrzucenia.

więcej...

 

Co decyduje o jakości okna drewnianego?

Najważniejszy jest zastosowany materiał, czyli drewno. Niestety, pod farbą można wszystko ukryć, tymczasem konieczny jest materiał, który w całym drzewie jest tylko w kilku miejscach.

więcej...

 

Co wyróżnia naszą firmę?

Firmę wyróżnia bliski kontakt z klientem. Jesteśmy małą firmą i dzięki temu bardzo elastycznie dostosowujemy się do potrzeb klienta. Często pytamy dlaczego wybrał naszą firmę, mimo że było kilka ofert i nasza wcale nie była najtańsza. Odpowiedź z reguły jest zawsze taka sama.

więcej...

 
 
1 2
 
 
wykonane przez: derwi.pl
wyślij