Poradnik

Drzwi wewnętrzne - trendy 2022

Nowe trendy wnętrzarskie to temat, który intryguje wielu naszych klientów. Jakie są obowiązujące trendy ? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury.

więcej...

 

Czy drzwi drewniane to dobry wybór, czy nie będą się odkształcać ?

Wybór drzwi wewnętrznych to decyzja na lata. Warto byłoby, aby drzwi poza aspektami wizualnymi posiadały również takie walory jak trwałość oraz funkcjonalność.

więcej...

 

Jak poprawnie podać stronę drzwi drewnianych

Ten z pozoru błahy problem okazuje się często nie laga wyzwaniem dla kupujących drzwi wewnętrzne. Najprostszym sposobem na poprawne podanie strony drzwi wewnętrznych drewnianych, to ustawienie się naprzeciw drzwi od strony zawiasowej (tak aby widzieć zawiasy drzwiowe). Jeżeli zawiasy są po prawej stronie, to są to drzwi „prawe”, jeżeli po lewej stronie, to są to drzwi „lewe”.

 

Sposób otwierania drzwi wewnętrznych drewnianych – do wewnątrz czy na zewnątrz ?

Sposób otwierania drzwi drewnianych ma istotne znaczenie zarówno z punktu widzenia wygody ich użytkowania, jak również miejsca jakie potrzebujemy na ich otwarcie. Warto, zanim podejmie się decyzję o wyborze drzwi, dokładnie zaplanować sposób aranżacji pomieszczeń. Najczęściej drzwi pokojowe otwierane są do wewnątrz pomieszczenia, natomiast drzwi łazienkowe na zewnątrz, tj. do korytarza. Jeśli jednak chcielibyśmy, aby wszystkie drzwi wyglądały od strony korytarza jednakowo, możemy wybrać drzwi drewniane otwierane odwrotnie na ościeżnicę. Pozwoli nam to na uzyskanie wspaniałego efektu wizualnego od strony korytarza i wszystkie drzwi wewnętrzne będą wyglądały w tak samo.

 

Drzwi wewnętrzne typowe – co to takiego ? A co jeśli mój otwór drzwiowy nie pasuje do tych wymiarów ?

Część producentów ma określone typowe wymiary swoich drzwi wewnętrznych. Niestety standardy poszczególnych producentów różnią się od siebie, co jest nie lada problemem dla kupującego. Do tego dochodzi jeszcze problem różnych otworów drzwiowych w poszczególnych budynkach, a nawet poszczególnych pomieszczeniach w mieszkaniu.

więcej...

 
 
1 2
 
 
wykonane przez: derwi.pl
wyślij